Podwórkowa frajda

Nie da się ukryć, że świeże powietrze oraz wysiłek fizyczny są ogromnie istotne przy prawidłowym rozwoju najmłodszych. Innym jednak popularnym i powszechnie znanym faktem jest to, że taka forma aktywności schodzi z wolna do przeszłości i jest coraz rzadziej zauważana. Niemałą rolę mają w tym nowinki technologiczne z wyszczególnieniem telewizora i komputera, które całkowicie zdominowały współczesne pojęcie dobrej rozrywki. Klasyczne zabawki ogrodowe, które niegdyś mogły wyciągnąć dzieci skutecznie na dwór, teraz okazują się niewystarczającą zachętą. Warto zastanowić się, czy istnieje jednak coś, co podołałoby temu trudnemu zadaniu

Powrót do przeszłości

Wbrew pozorom wcale nie potrzeba wymyślnych, fikuśnych gadżetów, by stworzyć zamiennik dla wirtualnego świata. Zamiast tego idealnym pomysłem będzie cofnięcie się do tego, co niegdyś miało siłę przebicia i zbierało wszystkich nastolatków na podwórzach. Tak, mowa o tym, czym były klasyczne zabawki ogrodowe. Dla dzieci nie ma wielu lepszych rzeczy. Dobrze znana huśtawka, piaskownica czy trampolina mogą zapewnić świetną frajdę na długie godziny. Poza tym jednak mają wiele zalet. Zarówno huśtawka jak i trampolina bawią, ale też wymagają ciągłego ruchu. Wysiłek fizyczny wkładany w te czynności pochłania nadmiar energii, który kumuluje się w ciałach dzieci. Nasz syn czy córka po kilkugodzinnej sesji podskoków, akrobacji i sztuczek na tym przedmiocie nie będzie miał już wystarczająco siły by psocić czy broić w domu. Huśtawka pod tym względem jest podobna. Co zaś jeszcze lepsze, obie te rzeczy nie są tak fajne, gdy wykonywane w samotności. Dlatego nie dziwnym będzie prośba pociechy, o to by dołączył do niego rodzic. Zabawa zaś może na nowo tworzyć i zacieśniać relacje rodzinne, których nie da się wycenić. Także i piaskownica to przykład świetnej zabawki ogrodowej. Dla dzieci jak i dorosłych może oznaczać przeciągłe tworzenie budowli, doskonalenie wytrwałości wraz z pracowitością. Niejeden przyszły architekt czy inżynier czynił swe pierwsze budowlane kroki właśnie przebierając rękami w podwórkowej piaskownicy. Kto więc wie, może inwestycja w któryś z tych przedmiotów otworzy pewne perspektywy i szansy życiowe dla potomka.

Idealny wybór

Nie ma co liczyć, że komputery i reszta technologii magicznie znudzi się dzieciom. Jeśli nie poczyni się choćby tego minimum wysiłku, to pokolenie to spędzi całą swą młodość przy szklanych ekranów coraz to nowych rewelacji technicznych. A można łatwo tego uniknąć. Zaopatrzenie się w jakieś zabawki ogrodowe dla dzieci może zaś być idealnym startem w nową przyszłość, w której czas spędzany na dworze na powrót staje się modny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *