6 sposobów na optymalizację szafy w sypialni

garnitury w szafie

Utrzymanie porządku w sypialni to świetny sposób, aby pozostać zorganizowanym i czuć się bardziej jak w domu. Kiedy Twoja sypialnia podwaja się również jako Twoja osobista przestrzeń do przechowywania, utrzymanie porządku może stać się trudne. Niestety, szafy są często jednym z najtrudniejszych miejsc do utrzymania porządku. Mają one tendencję do bycia małymi, co oznacza, że łatwo jest dla wszystkiego wyglądać nieporządnie lub wymykać się spod kontroli bardzo szybko. Jednak z właściwymi umiejętnościami organizacyjnymi i sztuczkami, możesz zoptymalizować swoją szafę w sypialni tak, że czuje się ona czysta i świeża ponownie. Oto 5 prostych sposobów, które możesz zoptymalizować swoją szafę w sypialni, aby pozostała ona schludna i zorganizowana przez cały rok.

bałagan w szafie

Przepakuj swoją szafę raz w roku.

Organizacja szafy to całoroczna działalność. Najłatwiejszym sposobem na utrzymanie się na szczycie jest przepakowanie szafy raz w roku. To da ci szansę pozbyć się przedmiotów, których już nie potrzebujesz i zrobić miejsce dla nowych przedmiotów, które będziesz chciał przechowywać. Podczas przepakowywania, spójrz na wszystko, co masz i upewnij się, że nadal ma miejsce w twoim życiu. Jeśli nie, oddaj je lub wyrzuć. Jeśli nie jesteś pewien, co z czymś zrobić, włóż to do pudełka i oznacz jako „Różne”, abyś mógł to później sprawdzić.

Organizuj według kategorii i rodzaju ubrań.

Na początek zorganizuj swoją szafę według kategorii i rodzaju ubrań. To zmniejszy ilość czasu, który spędzasz próbując znaleźć to, czego szukasz. Pomoże Ci to również zachować spójność z organizacją, abyś zawsze mógł z łatwością znaleźć to, czego potrzebujesz.

Istnieje kilka sposobów, aby to osiągnąć. Możesz stworzyć konkretne sekcje dla każdej kategorii lub użyć rodzaju odzieży jako sposobu na utrzymanie porządku. Istnieje wiele różnych sposobów na zorganizowanie swojej szafy według kategorii. Innym sposobem jest używanie systemu szynowego. Te systemy są często używane we wchodzonych szafach typu walk-in i są doskonałym sposobem na przechowywanie różnych elementów odzieży. To również świetny pomysł, aby wykorzystać haczyki. Często nie poświęca się im wystarczająco dużo uwagi w szafach, ale są one niezwykle przydatne do przechowywania przedmiotów takich jak paski, szaliki i ręczniki.

Trzymaj tylko niezbędne rzeczy w swojej sypialni.

Zanim pójdziesz umieścić wszystko w szafie w sypialni, zastanów się, co naprawdę potrzebujesz tam trzymać. W ten sposób wszystko, co masz w swojej sypialni, będzie przydatne, a ty będziesz mieć mniej rzeczy do sprzątania. Jest kilka przedmiotów, które zdecydowanie powinieneś trzymać w swojej szafie w sypialni. Twoje żelazko, deska do prasowania, odkurzacz i przybory do czyszczenia powinny być przechowywane w oddzielnej szafie. To utrzyma twoją sypialnię schludną i wolną od bałaganu.

Jeśli masz dużo butów, to dobry pomysł, żeby również trzymać je w oddzielnej szafie. Jeśli jednak nie masz wystarczająco dużo miejsca w swojej głównej szafie, możesz użyć stojaka na buty.

Użyj haczyków zamiast półek.

Jeśli masz półki w swojej szafie, możesz zmaksymalizować ilość ubrań, które możesz przechowywać, zastępując niektóre z nich haczykami. Używanie haczyków, zamiast półek może uwolnić dużo miejsca i pozwolić Ci na przechowywanie przedmiotów, których wcześniej mogłeś nie być w stanie. Jeśli lubisz wygląd półek, możesz również mieć kilka na takie rzeczy jak szaliki i paski. Są to przedmioty, które często są zawieszone w szafach i mogą wyglądać niechlujnie, jeśli pozostawione na haku.

Dodaj więcej światła.

Wiele szaf jest ciemnych i dingy, ponieważ nie ma w niej wystarczającej ilości światła. Na szczęście możesz łatwo naprawić ten problem, dodając więcej światła do swojej szafy. Możesz to zrobić za pomocą żarówki lub paska świateł LED. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, upewnij się, że masz wystarczająco dużo światła, aby zobaczyć, co robisz. To pozwoli Ci zaoszczędzić czas, energię i frustrację. Innym świetnym sposobem na optymalizację szafy w sypialni jest dodanie stojaka na buty.

Oddzielna półka na buty.

Jeśli masz dużo butów, mogą one szybko przejąć twoją szafę w sypialni. Jednak półka na buty może pomóc Ci utrzymać porządek w sypialni i zorganizować buty. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na półkę na buty, możesz również użyć małego stołka lub ławki do przechowywania butów.

Podsumowanie wyzwania schludnej szafy:

Schludna szafa w sypialni może zrobić dużą różnicę w nastroju twojego pokoju. Posiadanie czystej i zorganizowanej przestrzeni do przechowywania ubrań i innych przedmiotów pomaga utrzymać uczucie spokoju i relaksu. Jednak utrzymanie zorganizowanej przestrzeni może być wyzwaniem, a niechlujna szafa jest często jedną z pierwszych oznak niezorganizowanego domu. Na szczęście istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zoptymalizować swoją szafę w sypialni i utrzymać rzeczy schludne i uporządkowane. Podążając za tymi prostymi wskazówkami i sztuczkami, możesz przepakować swoją szafę, zorganizować ją według kategorii i typu odzieży, zachować niezbędne elementy, dodać więcej światła i dodać półkę na buty, aby utrzymać porządek w szafie i zorganizować ją, bez względu na to, jak mała jest.

Gdy już zakończysz organizację szafy w sypialni, nie zapomnij też o tej w przedpokoju. Zachęcamy do przeczytania artykułu: Najlepsza szafa w przedpokoju: rozwiązanie na ubrania.