Jak niewielkim nakładem pracy odmienić pokój dzienny?

dodatki do salonu

Wszystko ma swój termin i czasem potrzebujemy zmian. Mimo, że kochamy i codzienne dbamy o swój dom – przychodzi moment, że po prostu czegoś w nim brakuję. Obecne dekoracje nie robią już na nas wrażenia, a pomieszczenie opatrzyło się wszystkim domownikom. Nie zawsze mamy możliwości aby wykonać remont – jest to kosztowne i czasochłonne rozwiązanie. Co zrobić, aby odświeżyć salon bez wydawania fortuny i spędzania nad tym kilkudziesięciu godzin? Zachęcamy do eksperymentowania z dodatkami do salonu w różnych stylach, które całkowicie odmienią pokój dzienny i ponownie wniosą do niego powiew świeżości.

Odważ się na charakterystyczne dekoracje

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na dodanie wnętrzu charakteru są ciekawe dekoracje – figurki, wazony a nawet obrazy. Dodatki do salonu muszą być duże i charakterystyczne, aby nie zostały przytłoczone przez masywne meble i komplet wypoczynkowy. Obecnie na rynku mamy dostęp do tysięcy wzorów figurek zwierząt, ludzi w różnych stylach – nowoczesnym minimalistycznym, imitującym starożytne posągi a nawet zabawnych jak z komiksów. Obecny w każdym mieszkaniu wazon nie musi być nudnym i prostym szkłem, a małym arcydziełem – ręcznie malowanym bądź żłobionym, do których kwiatki zaczniemy kupować zdecydowanie częściej. 

Akcja – tekstylia

Dekoracyjne poduszki, ciepłe narzuty, porządne zasłony czy oryginalne dywany – to wszystko nadaję sens pomieszczeniu. Nagi salon, pozbawiony tekstylnych dodatków nie wyróżnia się i nie zachęca do spędzania w nim czasu. 

dodatki do salonu

Co dają tekstylia w pomieszczeniu i dlaczego dodatki do salonu są tak ważne:

– ocieplają pomieszczenie, zachęcają do przebywania w nim

– całkowicie odmieniają wnętrze nadając mu charakteru

– skupiają na sobie uwagę, podkreślając tym samym piękną kanapę, odnowioną podłogę bądź cudowny widok za oknem

– dają poczucie przytulności i bezpieczeństwa

– podkreślają indywidulny styl mieszkańców

– mogą stać się praktycznym nośnikiem wspomnień, np. orientalne poduszki przywiezione z urlopu bądź narzuta przygotowana własnoręcznie przez dalekiego członka rodziny

Bogaty wybór dodatków do salonu znaleźć można na sfmeble.pl.