Jak wybrać odpowiedni stolik kawowy?

stolik kawowy

Stolik do kawy jest niezbędnym dodatkiem i często stanowi serce przestrzeni życiowej. Stolik kawowy pomaga przystosować miejsce do siedzenia w pokoju dziennym i służy jako miejsce do odstawiania napojów lub przekąsek. Stanowi on również powierzchnię ekspozycyjną dla ulubionych książek lub elementów dekoracyjnych. Oto kilka wskazówek, jak wybrać właściwy stolik do kawy do salonu.

Kształt i rozmiar

Wysokość stolika zależy od wysokości sofy lub foteli, do których ma pasować. To samo tyczy się długości, niski stolik kawowy powinien mieć połowę lub jedną trzecią długości sofy. Jeśli chodzi o kształt, prostokątny stolik do kawy zazwyczaj dostosowuje się do każdego rodzaju pomieszczenia, kwadratowy niski stolik wymaga szerszej przestrzeni, podczas gdy okrągły stolik daje poczucie przepływu i otwartości.

Materiały

Stoliki kawowe mogą być produkowane w szerokiej gamie materiałów, takich jak drewno, metal, szkło i marmur. Stoliki szklane dają poczucie lekkości i elegancji, metalowe charakteryzują się wytrzymałością i trwałością, drewniane oferują nieskończone możliwości drewna i wykończeń, marmurowe nadają się do klasycznego i wyrafinowanego otoczenia.

Skala

 Pozwólcie, że podkreślę znaczenie skali. Każdy element w pokoju powinien być odpowiedniej skali. Wygodna kanapa oraz delikatny stolik kawowy znaleziony u babci na strychu nie jest właściwie skalowalny. Zamiast tego sparuj zbyt obszerną kanapę z dużym stolikiem. Te dwa dwa elementy, będąc o równej wadze i wielkości, będą bardziej w zgodzie ze sobą. Najlepiej jest połączyć delikatny stolik kawowy z mniejszym, bardziej delikatnym sedesem lub kanapą. Skala to po prostu porównywalna wielkość i waga wizualna przedmiotów w pomieszczeniu.

Alternatywy

Czasami myślenie poza schematami pozwala znaleźć idealny stolik kawowy, który być może wcale nie jest stolikiem. Stare kufry parowe, skrzynie cedrowe i otomany są wspaniałą alternatywą dla typowego stolika kawowego. Każda opcja oferuje swój własny eklektyczny urok. To ciekawe rozwiązanie warte rozważenia.

stolik kawowy

Grupuj stoły

 Kto powiedział, że musisz używać tylko jednego stołu? Wypróbuj kolekcję stołów. Aby uzyskać ciekawy wygląd, umieść obok siebie dwa zestawy identycznych stolików do siedzenia i wyciągnij każdy z nich, aby powiększyć powierzchnię, jednocześnie zestawiając blaty. Jeśli Twoja przestrzeń jest szeroka i nie znalazłaś stołu, który Ci się podoba, umieść dwa stoły obok siebie i stwórz jeden większy stół.