Jak wybrać wieszak do przedpokoju?

wieszak do przedpokoju

Zwykle nie poświęca się zbyt wiele czasu na zaprojektowanie korytarza. To miejsce ma być przede wszystkim funkcjonalne. Często zapomina się o tym, że jest to wizytówka całego domu i że to właśnie to pomieszczenie wita gospodarzy i gości zaraz po wejściu. Jak więc zaprojektować korytarz idealny, który będzie jednocześnie estetyczny i praktyczny? Warto zastanowić się, co musi się w nim znaleźć i od tych rzeczy zacząć poszukiwania. Na pewno potrzebna będzie komoda lub ławka na obuwie, albo szafa z wydzieloną częścią na buty. Oprócz tego niezbędny będzie wieszak do przedpokoju.

Wolnostojący czy wiszący?

Podczas wyboru idealnego wieszaka warto sugerować się przestrzenią, w której miałby się mieścić. Jeśli przedpokój jest duży, można pozwolić sobie na wolnostojący model. Obecnie można znaleźć prawdziwe perełki, które mimo tak prozaicznej funkcji wyglądają jak rzeźby. Można postawić także na bardziej tradycyjny wyrób, który doskonale wpisze się w klasyczne wnętrze. Należy tylko pamiętać, że wokół takiego wieszaka potrzebna jest przestrzeń, aby móc komfortowo z niego korzystać. 

wieszak do przedpokoju

Jeśli przestrzeń jest mniejsza najlepiej sprawdzi się ścienny wieszak do przedpokoju. Tutaj wybór jest ogromny. Można wybrać pojedyncze haczyki w dowolnym kształcie i rozmieścić je w jednej linii lub w chaotycznym układzie. Do takiego układu można wykorzystać kilka różnych modeli, w różnych kolorach. Kolejną opcją jest prosta listwa z haczykami. Jest to bardziej uporządkowane rozwiązanie, które jest także prostsze do zamontowania.

Wieszak do przedpokoju w każdym stylu

Oferta wieszaków na rynku jest tak duża, że bez problemu można znaleźć coś do wnętrza w dowolnym stylu. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest wieszak do przedpokoju. Te drewniane dobrze wpiszą się w korytarze skandynawskie lub rustykalne. Metalowe modele dopasuję się do industrialnych wnętrz, a idealny wieszak do przedpokoju w stylu nowoczesnym to ten w jednolitym kolorze z tworzywa sztucznego. Również kolorystyka wieszaka wpływa na jego estetykę. Wieszak można wyróżnić poprzez ciekawy materiał lub kolor. Można go także ukryć, kupując taki w kolorze ściany.