Jakie stoliczki ogrodowe wybrać?

stoliczki ogrodowe na tarasie

Stoliczek ogrodowy wraz z krzesłami i leżakami tworzy strefę relaksu. Pozwala na wygodne i komfortowe spędzanie czasu na świeżym powietrzu: poranne picie kawy czy przygotowanie grilla ze znajomymi. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w cieplejsze dni. Można przy nim serwować obiady czy kolacje, odłożyć książkę podczas czytania. Stoliki ogrodowe stanowią ważny element wyposażenia tarasów, balkonów oraz ogrodów.

Stoliczki ogrodowe – różnorodność wyboru

Stolik ogrodowy wcale nie musi być duży. Ważne, aby odpowiednio spełniał swoją funkcję. Wybierając model, warto zatem zastanowić się, jakie mamy oczekiwania i potrzeby. Na stronie https://www.sfmeble.pl/c/stoliki-ogrodowe-ogrod dostępne są zarówno eleganckie i trwałe stoliki, jak i wersje składane czy przenośne. Asortyment zróżnicowany jest nie tylko pod względem kolorów czy kształtów, ale także materiałów.

stoliczki ogrodowe okrągłe

Okrągły czy kwadratowy?

Kształt stołu wpływa na funkcjonalność oraz estetykę strefy wypoczynkowej. W asortymencie dostępne są między innymi:

  • prostokątny stół do ogrodu,
  • model rozkładany, który znajduje zastosowanie w czasie dużych imprez organizowanych w plenerze. Rozkładany blat pozwala swobodnie ugościć większą liczbę osób jednocześnie,
  • stoli z otworem w blacie, w którym zmieści się parasol chroniący przed nasłonecznieniem lub deszczem. 

Stoliczki ogrodowe należy także dopasować do konkretnej przestrzeni: balkonu, tarasu czy ogrodu. Mniejsze blaty sprawdzą się w przypadku balkonu lub niewielkiego tarasu ze względu na dostępną tam przestrzeń. Optymalnym rozwiązaniem jest także model składany. Po skończonym posiłku można go zmienić w praktyczny mebel o niewielkich rozmiarach. Aranżując przestrzeń wypoczynkową, należy także zadbać o jej spójność. W związku z tym stolik, jak i krzesła czy dodatkowe dekoracje powinny być utrzymane w podobnym stylu. Dzięki temu przestrzeń będzie prezentować się estetycznie, a jednocześnie zwiększy komfort przebywania w niej. Dzięki praktycznemu stoliczkowi można zwiększyć przyjemność z porannej kawy czy spotkania z przyjaciółmi w letnim ogrodzie.