Jakie zasłony pasują do salonu?

zasłony do salonu

Zasłony w salonie są nie jedynie dodatkiem do firanek oraz okien. To istotny czynnik ozdobny, jaki zmienia proporcje pomieszczenia i będącą w nim atmosferę – więc tak istotne jest właściwe dostosowanie ich do odcienia ścian, metrażu i kompozycji tego pięknego wnętrza. To wszystko oddziałuje zarówno na Twoje nastawienie, jak i również Twoich gości. Zamierzasz dowiedzieć się, jakie zasłony najlepiej będą pasowały do Twojego salonu?

Jakie powinny być zasłony do salonu

Na początek należałoby stwierdzić, jakie właściwości muszą realizować zasłony w salonie. Mają one, ponieważ pozostałe zadanie aniżeli zasłony do sypialni, zasłony do kuchni lub zasłony balkonowe. W sypialni wymagamy przede wszystkim prywatności oraz dużego zaciemnienia, w kuchni natomiast właściwie stawiamy na krótkie firanki czy zasłony, jakie nie wchłaniają zapachów. Nie chcemy natomiast, aby firanka pachniała obiadem, szczególnie trochę przypalonym. Zupełnie pozostałych produktów wykorzystamy także w wypadku zasłon na balkon. Tam przede wszystkim wymagamy wodoszczelnego oraz mocnego artykułu, jaki przetrwa ciężkie warunki powietrzne.

Dobra długość

Dobór znakomitej zasłony do salonu potrzebuje określonego wymierzenia długości oraz szerokości okien i karniszy. Powinniśmy także zastanowić się, czy wolimy długie, sięgające do ziemi dzianiny, lub właściwie do własnego salonu idealnie pasować będą krótsze zasłony. Potem należy zwrócić uwagę na typ aranżacji zasłon. Ich szerokość będzie miała wpływ na finalny rezultat na oknie. Jeżeli zależy nam na osiągnięciu swobodnych fal, musimy dobrać tkaninę blisko dwa razy większą aniżeli szerokość okna.

zasłony do salonu

Najpopularniejsze zasłony w tym sezonie

Teraz w świecie interior design, natomiast więc i pośród ozdób okiennych dominują osłabione barwy. Rzeczywistym przebojem wnętrzarskim są przede wszystkim odcienie ziemi: zielenie, beże, brązy oraz szarości, jednak również delikatne pastele: róże, błękity oraz jasne kolory zieleni. Znane są także elementy roślinne oraz kwiatowe i każdego typu zygzaki w stylu vintage. Ze względu na materiał, z którego zostały wykonane dekoracje na okno, serca amatorów popularnych kompozycji, skradły zasłony welwetowe.