Lustro stojące w aranżacji domu

lustra stojące

Lustro stojące wysokie prezentuje szereg zalet, które spodobają się miłośnikom dobrego stylu oraz modnych kreacji. Wysokie, prostokątne lustro może stanowić element wystroju salonu lub spełniać swoją rolę w garderobie. Walory estetyczne luster stojących dodają elegancji aranżacjom w stylu glamour, francuskim oraz NY. Gdzie ustawić takie lustro, aby najlepiej spełniało swoją rolę?

Lustro stojące – gdzie je ustawić?

Lustro stojące to element wystroju wnętrza, który optycznie powiększa przestrzeń ciasną lub niewymiarową. Wysokie, prostokątne lustra ukazują odbicie całej sylwetki, dlatego często pojawiają się w dużych garderobach, zajmujących całe pomieszczenia, lub sypialniach, gdzie znajduje się garderoba zamknięta przesuwanymi drzwiami. Lecz lustra stojące można ustawić także w przedpokoju, tuż przy drzwiach frontowych. Czasem ustawia się ten typ luster w dużych łazienkach, jako element wystroju wnętrza i alternatywa dla tradycyjnych wiszących modeli. Lustro wolnostojące w sypialni, oprócz swojej oczywistej roli, może także pełnić rolę efektownej dekoracji w stylach NY, francuskim lub glamour.

W jakich aranżacjach najlepiej ustawić lustro stojące?

Zazwyczaj wolnostojące lustra mają kształt prostokąta, choć czasem spotyka się także owalne. Lustra te ustawione są na składanych, stabilnych ramach, które umożliwiają pochył powierzchni lustrzanej w dwóch kierunkach: do góry lub w dół. Dzięki stelażowi możliwe jest ustawienie lustra w każdym miejscu i każdym wnętrzu. Fason danego modelu z reguły przesądza o zastosowaniu go w konkretnej aranżacji. Choć z reguły lustro stojące kojarzy się z stylem francuskim, nowojorskim lub glamour, z powodzeniem można je także stosować w aranżacjach klasycznych, nowoczesnych, skandynawskich oraz boho. Najczęściej spotykane są lustra obramowane drewnem, pomalowane na czarno lub biało. Ramy z drewna, pomalowane farbą przezroczystą, idealnie wpisują się w aranżacja bliskie naturze. Ramy wykonane z fantazyjnej metaloplastyki pasują do wnętrz romantycznych, a te pomalowane na biało idealnie wpisują się w styl shabby chic.