Stół drewniany do salonu- jaki kształt i rozmiar dobrać?

Stół drewniany musi wyglądać nie tylko estetycznie i stanowić ozdobę jadalni, ale również musi być wytrzymały i funkcjonalny. Ponadto, należy pamiętać, aby dobrze dobrać jego wielkość, biorąc pod uwagę ilość domowników, jak i metraż pomieszczenia, w jakim będzie się znajdował. Warto dokładnie zastanowić się nad jego wyborem, aby zapewnić sobie wygodę i przyjemność z jego użytkowania.

Jaki wybrać kształt stołu drewnianego do jadalni?

1. Okrągły stół drewniany

To propozycja do niewielkich mieszkań, gdyż jest on w stanie optycznie powiększyć przestrzeń. Wygląda świetnie zwłaszcza ustawiony na środku jadalni, warto unikać ustawiania go gdzieś w kącie, czy przy ścianie. Okrągłe stoły drewniane mają jedną ważną zaletę, gdyż zapewniają taką samą ilość miejsca wszystkim domownikom. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza do domów z małymi dziećmi, ponieważ taki mebel nie ma ostrych krawędzi i jest bezpieczniejszy dla dzieci.

2. Prostokątny stół drewniany

Stoły drewniane w kształcie prostokąta dostępne są w wielu rozmiarach. Bez trudu można więc znaleźć te mieszczące po 6 czy nawet 12 osób. Taki mebel odznacza się dużą wygodą użytkowania. Można go ustawić w niewielkiej jadalni, jak i w pomieszczeniu niezwykle przestronnym. Stół drewniany prostokątny prezentuje się okazale ustawiony przy ścianie, czy też na środku pokoju. Aranżacja wnętrza z nim jest więc bez problemowa. Jest on wygodnym meblem do spożywania codziennych posiłków z całą rodziną, jak i do pracy.

Stoły drewniane do jadalni- wybór rozmiaru

Najważniejszą kwestią jest to, aby do mebla był swobodny dostęp. Warto pamiętać o odpowiednim zaaranżowaniu jadalni, aby wszystkim mieszkańcom pozwolić na wygodę i swobodne serwowanie dań. Przed dobraniem idealnego rozmiaru należy przede wszystkim precyzyjnie zmierzyć pomieszczenie. Należy również zastanowić się, ile osób będzie korzystało ze stołu, biorąc pod uwagę także ilość ewentualnych gości.