
Styl glamour uwielbia błyszczeć: złoto, srebro, kryształy i chromowana stal. Migoczące światła odbijają się we wszechobecnych lustrach i błyszczących meblach. Na ścianach błyszcząca tapeta, a na półkach dekoracyjne figurki, delikatne talerze i lampy. W stylu glamour faktura dominuje nad kolorem: pikowane meble, żyłkowany marmur, aksamitny plusz lub miękkość sztucznego futra. Wnętrza glamour, choć ozdobne i bogate, mogą być również subtelne i stonowane.
Barok i filmowy blichtr są podstawą stylu glamour
To nie są wnętrza dla minimalistów. Styl glamour nawiązuje do przepychu baroku, który można dostrzec w dekoracji mebli i dodatków, takich jak lustra w rzeźbionych, najlepiej złotych ramach, w odbiciach kryształowych żyrandoli czy błyszczących wzorzystych tapetach, lambrekinach, rzeźbach, obrazach i talerzach rodem z królewskiego pałacu. Nie brakuje tu zabytkowych mebli, klasycznych wzorów i szlachetnych materiałów, takich jak marmur, aksamit czy jedwab.
Styl glamour musi być spektakularny, naelektryzowany blichtrem i bogactwem detali. Wnętrze pochodzi wprost ze świata mody, a jego ikoną jest Audrey Hepburn w słynnym Śniadaniu u Tiffany’ego. Istnieje również nieco bardziej stonowana odmiana – styl modern glamour. Nie ma sensu szukać dosłownych, pałacowych rozwiązań. Akcesoria w stylu glamour z oferty Sfmeble wyglądają jak akcenty w nowoczesnej aranżacji. Jest to styl miejski, w którym komfort i funkcjonalność wnętrza są najważniejsze.
Kolory wnętrz glamour
Styl glamour starannie wykorzystuje kolory. Na wierzchu umieszcza fakturę, światło, błyszczące powierzchnie i naturalne materiały. Stworzenie nowoczesnego, glamour stylu jest łatwe dzięki kontrastowemu połączeniu czerni i bieli. Tapeta i dywan w tych kolorach, wraz z pomalowaną na czarno ścianą i jasnymi meblami tapicerowanymi, stanowią podstawę dla reszty dodatków.
Barokowy urok opierać się będzie na ciemnych, dostojnych barwach, takich jak fiolet, brąz czy burgund. W oryginalnych wnętrzach kolory te były obecne w całościowym wyglądzie – na tapetach, tkaninach i meblach – i to się sprawdziło w dużych rezydencjach.