Szafka RTV w stylu loft

Loft to obecnie jeden z najpopularniejszych stylów wnętrz. Ceniony jest za prostotę, funkcjonalność i oryginalne zastawienie materiałów i form. Szafka RTV w stylu loft jest wykonane z drewna oraz czarnego, metalowego stelaża. Prostokątny mebel wyposażony jest w otwarte półki oraz zamykane szuflady – zmieszczą się tam wszystkie potrzebne akcesoria.

Szafka RTV – gdzie i po co?

Ten wielofunkcyjny mebel został zaprojektowany z myślą o salonie, który pełni jednocześnie rolę wypoczynkową i rekreacyjną. Na górnej półce z reguły stawia się telewizor. Można jednak szafkę wykorzystać w inny sposób – np. robiąc z niej konsolę na bibeloty. Szuflady to miejsce na piloty, konsole do grania i inne przydatne w salonie przedmioty. Otwarte półki regałowe nadają się do ustawienia na nich płyt DVD, dekoderów i odtwarzaczy. Można także wykorzystać to miejsce do przechowywania prasy i książek, po które chętnie sięga się w salonie. 

Szafka RTV jest zatem meblem wielozadaniowym, bez którego nie może obejść się salon.

Styl loft w salonie

Loft w swoich aranżacjach wykorzystuje naturalne walory drewna, metalowe stelaże pomalowane na czarno, oraz przedmioty pochodzące z recyklingu. Szafka RTV w stylu loft może zatem przybrać formę nowoczesnej szafki wykonanej z drewna i metalu, może także zostać postarzona – tak aby wyglądała na wiekową. Są również warianty kolorowe – lica szuflad i drzwiczek pomalowane są różnymi farbami, a powierzchnia mebla przetarta tak, aby spod warstwy farby wyzierało drewno.

Najważniejszą cechą szafki RTV w stylu loft jest prostota form oraz lekkość. Prostokątna „skrzynia” instalowana jest na czarnym stelażu wykonanym z metalu. Pod szafką jest z reguły jeszcze sporo miejsca, co sprawia, że mebel wydaje się być zawieszony w powietrzu. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo jest umyć podłogę pod szafką. Zawsze można jeszcze pod nią coś ułożyć – np. kolorowe skrzynki lub pudełka.